COSME HABERLER

“COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek İçin Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması” Projesi Ankara Genç Girişimciler için Erasmus Eğitimi Yoğun Katılım ile gerçekleşti

“COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek için Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması” Projesi 22 Mart 2018 tarihinde Ankara’da düzenlenen tematik eğitim ile devam etti.


Geniş bir katılımcı yelpazesi olan eğitimin açılış konuşmasını yapan KOSGEB AB Koordinasyon Müdürü Neriman Pınar Işın, KOBİ’lerimizin, girişimcilerimizin, dolayısıyla ülkemizin lehine olacak her türlü işbirliği faaliyetini, diğer uluslararası kuruluşlarla olduğu gibi Avrupa Birliği ile de devam ettirmek niyetinde olduğumuzu vurguladı. COSME’den faydalanma düzeyimizin artırılması kapsamındaki projenin de bu amaca hizmet ettiğini söyleyen Işın daha sonra COSME Programı sunumunu gerçekleştirdi.


Sunumda, COSME Programı kapsamında yürütülen “Finansmana Erişim”, “Pazarlara Erişim”, “Çerçeve Koşulların İyileştirilmesi” ve “Girişimcilik ve Girişimci Kültürü” Bileşenleri hakkında detaylı bilgiler katılımcılarla paylaşılmıştır.


Gündemin diğer maddesi çerçevesinde ODTÜ Teknokent adına etkinliğe katkı veren Genç Girişimciler için ERASMUS programı yetkilisi Başak Özcan, programa katılımı sağlamak isteyenlere sunum yaparak sorularını cevaplandırmış ve projenin devam edebilmesi adına katılımı artırmak gerektiğini belirtmiştir.


Tematik Eğitime Ankara Ticaret Odası proje yetkilisi Emre Demir’in sunumu ile devam edilmiş, programa aracı olarak katılmak isteyen kurum/ kuruluşlara sürecin işleyişi ile ilgili bilgiler verilmiş ve bu konuda kuruluşlardan gelen sorular yanıtlanmıştır.


Proje, 03 Nisan 2018 Kümelenme Tematik Eğitimi ile devam edecek olup kümelerin COSME kapsamında yaptığı projeler değerlendirilecek ve yapılabilecekler üzerinde değerlendirme yapılacaktır.


Eğitime ilişkin sunum dosyalarına http://cosme.kosgeb.gov.tr/Documents/Documents adresinden ulaşabilirsiniz.