COSME HABERLER

COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek İçin Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması Tematik Toplantısı Gerçekleştirildi

“COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek İçin Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması” adlı projemizin 12 Nisan tarihli İstanbul Tematik Eğitimi Crowne Plaza İstanbul-Harbiye Otel’de gerçekleştirildi.


Toplantının açılış konuşmasını yapan KOSGEB AB Koordinasyon Müdürümüz N. Pınar Işın, daha sonra COSME hakkında katılımcıları bilgilendiren sunum ile devam etmiş ve COSME’nin bileşenlerini ve çalışmalarını kurum ve kuruluş yetkililerine aktarmıştır.


Eğitime OSTİM İŞİM Kümelenmesi Temsilcisi Esma Akyüz’ün sunumlarıyla ile devam edilmiş olup sunumda CLUSTEM Projesinde elde edinilen kazanımlardan ve deneyimlerden bahsetmişlerdir.


Son olarak, Genç Girişimciler için ERASMUS programının Türkiye’deki temsilci kuruluşlarından olan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği yetkilisi Meltem Şimşek programa başvuru sürecine değinmiş ve 2020 Ocak ayına kadar sürecek olan projelerine başvurmak isteyenlere süreç ve kriterler hakkında bilgi vermiştir.


Katılımcılar, soru cevap bölümü ile sona erdirilen eğitimden ve verilen bilgilerden memnun kaldıklarını belirtmişlerdir.


Eğitim sırasında yapılan sunumları temin etmek isteyenler http://cosme.kosgeb.gov.tr/Documents/Documents web sayfasındaki ilgili eğitimi tıklayarak istenilen sunuma ulaşabilirler.